Twórcy

Mateusz Deskiewicz – wykonanie, reżyseria

Aktor teatralny i musicalowy, ma w swoim dorobku role w spektaklach muzycznych, dramatycznych, filmach i serialach.

Od 2004 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał m.in. w musicalach: „Zły” (Jonasz Drobniak), „Avenue Q” (Maks), „Lalka” (Hrabia), „Shrek” (Pinokio), „Kiss me, Kate” (Ralph) „Klatka wariatek” (Chantal), „Spamalot” (Martwy Fred) oraz spektaklach: „Kumernis…”, „Klub Kawalerów”, „Tlen”, „Pchła Szachrajka”, „Być Marilyn”, „Roxi Bar”, „Brzechwa dla dzieci”, „Bal w Operze”.

Współpracuje z wieloma teatrami w kraju, występuje gościnnie w: Teatrze Muzycznym w Łodzi – „Les Misérables” (Thénardier), Teatrze Syrena w Warszawie – „Hallo Szpicbródka” (Lalewicz), Teatrze Muzycznym w Toruniu – „Tajemnica Tomka Sawyera” (Tomek Sawyer), Teatrze Komedii Valldal – „Hotel Palace” (Dyrektor), „Bakteriusz i Próchniak” (Bakteriusz).

Współpracował także z teatrami: Wybrzeże w Gdańsku („Zmierzch Bogów”), Miejskim w Gdyni („Zorba”), Operą na Zamku w Szczecinie („Rent”), Teatrem na Plaży w Sopocie („Seans Spirytystyczny”), Teatrem 6. Piętro w Warszawie („Bromba w sieci”), Teatrem BOTO w Sopocie („Bez tytułu”).

Wziął udział w filmach: „Ubu król”, „Telewizja Solidarność” oraz „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Zagrał też role w produkcjach kina niezależnego: „Substytut”, „Dotyk pośredni”, „Kulawi”, „Południk zerowy”, „Słowik” i „Kłamca”. Można go było zobaczyć w serialach „Sąsiedzi” TVP 2, „Ludzkie Sprawy” TVP 1 oraz „Krew z krwi” CANAL +.

Piotr Wyszomirski – scenariusz, reżyseria

01

Krytyk i prosument kultury. Scenarzysta i reżyser filmów krótkometrażowych, spektakli teatralnych i widowisk muzycznych (m.in. „This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy”, „Być jak Charlie Chaplin”, „Pamiętajcie o wulkanach”, „I’m Calling You” „Odlot. Szopka pomorska za rok 2014”, „Ostatnia wieczerza”). Recenzent teatralny, filmowy i muzyczny, felietonista. Redaktor naczelny „Gazety Świętojańskiej online”, stypendysta i laureat nagrody za promocję kultury województwa pomorskiego. Autor kilkuset artykułów (recenzji, małych form literackich) publikowanych na łamach czasopism i wortali internetowych, redaktor wortalu Pomorze Kultury, aktywista Fundacji Pomysłodalnia.

Artur Guza – opracowanie muzyczne

Artur (1)

Kompozytor, aranżer, aktor i wokalista. Ukończył Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz Kompozycję i Aranżację Jazzową na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Jest aktorem Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz pedagogiem w Państwowym Studium Wokalno-Aktorskim.

Jako kompozytor, aranżer i kierownik muzyczny przygotował wiele produkcji teatralnych współpracując z takimi reżyserami, jak: Małgorzata Talarczyk („Prezydentki”, „Opowieść o ZOO”), Tomasz Mandes („Z twarzą przy ścianie”), Tomasz Valldal Czarnecki („Nie ma tego złego”, „Calineczka”, „Zielona wyspa banana”, „Królewna Śnieżka”, „Hotel Palace”, „Brzydkie kaczątko”, „Kolędy z całego świata”, „Pippi”, „Bleee…”, „Wodna Opowieść”, „Mała Syrenka”, „Wiocha czyli piosenki o prostej miłości”), Małgorzata Ryś („Szach i Papuga”, „Gwiazdka w Muzycznym”),  Zbigniew Sikora („Gdyby do szkoły chodziły anioły”, „Na arce o ósmej”), Renia Gosławska („Miłość nieznana”), Donata Zuliani („Koncert na cztery łapy”), Jerzy Jan Połoński („Tuwim dla dorosłych”).

Do osiągnięć artysty należy skomponowanie hymnu dla Polish School in Derby w USA oraz „Drogi Krzyżowej” na orkiestrę symfoniczną, chór i chór chłopięcy, której prapremiera odbyła się w kwietniu 2012 roku w Filharmonii im. Józefa Elsnera w Opolu, pod batutą Young Chil Lee.

Piosenka „Miłość Ci wszystko wybaczy” w aranżacji Artura Guzy i wykonaniu Anny Urbanowskiej, została wybrana w plebiscycie Gazety Świętojańskiej, jako „Najlepsze wydarzenie roku 2013”. Artysta otrzymał także Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni- Wojciecha Szczurka za opracowanie muzyczne spektaklu „Tuwim dla dorosłych” w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

Łukasz Rat Czerwiński – wideo

łukasz

Niezależny twórca filmowy oraz aktor. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w takich spektaklach, jak: „Skrzypek na dachu”, „Shrek”, „Fame”, „Lalka” czy „Spamalot” Monty Pythona. Obecnie można go zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Gdyni w spektaklu „MAYDAY- Run for your wife” w reż. D. Majrzaka.

Studiował reżyserię filmową w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Na co dzień produkuje  i reżyseruje filmy własne, jak i komercyjne w ramach swojej wytwórni RatFilm.

Monodram Mateusza Deskiewicza